Plac zabaw w ogrodzie ograniczony jedynie wyobraźnią
Plac zabaw w ogrodzie ograniczony jedynie wyobraznią

Jeszcze nie zakończyliśmy jesiennych porządków w przydomowych ogrodach i na miejskich skwerach – jesień jest wyjątkowo łaskawa jeśli chodzi o pogodę – a już wypadałoby zacząć myśleć o nadchodzącej… wiośnie. Zaprojektowanie funkcjonalnego i bezpiecznego placu zabaw zajmuje bowiem trochę czasu. W tym wypadku nie warto się spieszyć. Na rynku jest mnóstwo firm specjalizujących się w wyposażeniu placów zabaw, ale nie wszystkie one dbają o to, aby zabawki i inne sprzęty były w pełni bezpieczne i komfortowe dla użytkowników. Projektowanie placów zabaw to sztuka – nie wystarczy więc być rzemieślnikiem, trzeba być wizjonerem. Wizjonerów nie brakuje w firmie Stilum, która ma w swojej ofercie wszystkie elementy potrzebne do stworzenia idealnego placu zabaw.

Zobacz wyjątkowe tapety dekoracyjne od Dekoori.pl

Podłoże idealne

Wizjonerskie myślenie zaczyna się już od… podłoża. Pewnie, że można piękne i bezpieczne zabawki zamontować na błotnistym klepisku albo wydeptanej trawie. Ale jeśli marzy nam się plac zabaw dostępny bez względu na pogodę i dla dzieci w każdym wieku, warto zacząć od solidnego podłoża. Od kilku dobrych lat synonimem funkcjonalnego podłoża są elastyczne kauczukowe płyty i kostki, przepuszczające wodę i bardzo szybko schnące. Upadek na takie podłoże nigdy nie kończy się złamaniem czy skaleczeniem. Bezpiecznie czuć się mogą nawet najmłodsze dzieci – te, które poruszają się jeszcze niezbyt pewnie, a które koniecznie chcą być samodzielne i z ust których wciąż słychać „siama, siam!”. Na elastycznej kostce z powodzeniem ustawić można zarówno wysokie zjeżdżalnie, jak i huśtawki, bujaki czy karuzele. Jakikolwiek upadek nie będzie straszny! Huśtawki wagowe czy wahadłowe można będzie eksploatować do bólu. Huśtać się – do dechy albo ile sił w nogach. Zabawę ograniczać będzie wyłącznie wyobraźnia, a nie wizja potłuczonych kolan i odrapanych łokci.

Nieograniczone możliwości eksploracji

Plac zabaw powinien być zaprojektowany w taki sposób, żeby maksymalne bezpieczeństwo bawiących się dzieci umiejętnie skorelowane było z możliwościami, jakie daje eksploatacja inteligentnych zabawek. Oczywiste jest bowiem, że każda grupa wiekowa dzieci ma inne potrzeby i umiejętności, a dobrze zaprojektowana zabawka na doskonale zaprojektowanym placu zabaw daje niemal nieograniczone możliwości eksploracji. Karuzela może wszak być pirackim statkiem, a zjeżdżalnia z daszkiem – wieżą, w której zły czarownik więzi królewnę. Zanim więc podejmiemy decyzję co do wyposażenia miejskiego czy przydomowego placu zabaw, warto zwrócić uwagę na ofertę Stilum – bo plac zabaw, placowi zabaw nierówny.

Zobacz wyjątkowe tapety dekoracyjne od Dekoori.pl

Plac zabaw ograniczony jedynie wyobraźnią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.