Żaluzje plisowane do okien dachowych i w ogrodach zimowych

Duży wybór w zakresie osłon okiennych umożliwia precyzyjne dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Bardzo często przy tej okazji pojawia się kwestia odpowiedniego zagospodarowania okien dachowych oraz okien w ogrodach zimowych, które w tym właśnie obszarze niejednokrotnie przysparzają wielu problemów. Jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w tych przypadkach?

Jakie żaluzje plisowane wybrać na poddasze?

Pomieszczenia znajdujące się na poddaszu są w znacznie większym stopniu niż pozostałe narażone na nadmierne oddziaływanie światła słonecznego. Ponadto znajdujące się w nich okna często odznaczają się nietypowymi kształtami, w związku z czym w rachubę nie wchodzą raczej ani rolety, ani firanki czy zasłony. Warto wówczas zastanowić się na założeniem żaluzji plisowanych, które są na rynku dostępne nie tylko w bogatej palecie kolorów i rozmiarów, ale również i form. Można je dostosować do różnych okien ? owalnych, sześciokątnych, trójkątnych itp., przy czym poszczególne modele są wykonywane pod konkretne wymiary. Do okien dachowych najlepiej nadają się plisy zacieniające bądź całkowicie zaciemniające, które zapewniają doskonałą ochronę cieplną na poddaszu, nie dopuszczając do przegrzewania się pomieszczeń.

Co jeszcze przemawia na korzyść żaluzji plisowanych do okien dachowych? Warto wspomnieć w tym momencie o następujących aspektach:

  • z powodzeniem zastępują inne odmiany osłon zaciemniających, które na poddaszach nie przynoszą spodziewanych rezultatów,
  • są łatwe w montażu i demontażu, co znacznie ułatwia umycie okien,
  • pozwalają przysłonić całe okno bądź jedynie wybrany jego fragment, ponieważ można je przesuwać od góry albo od dołu,
  • z uwagi na to, iż w jednym modelu można zastosować dwa rodzaje różnych tkanin, pojawia się więcej opcji w zakresie przysłaniania okien.

Żaluzje plisowane do okien dachowych i w ogrodach zimowych

Najlepsze osłony okienne do okien w ogrodach zimowych

Ogrody zimowe są obecnie elementami bardzo wielu posesji. Przy wyborze plis do okien w nich trzeba mieć na uwadze specyficzne warunki, jakie tam panują. Z tego też względu żaluzje plisowane powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, np. z impregnowanej tkaniny odpornej na wnikanie kurzu oraz na szkodliwe działanie wilgoci. Tego typu żaluzje można z powodzeniem stosować na dużych powierzchniach przeszklonych, a dodatkową ich zaletą jest to, że w niezwykle precyzyjny sposób regulują ilość światła słonecznego dostającego się do wnętrza ogrodu zimowego. Można nimi sterować nie tylko mechanicznie, ale też elektrycznie bądź specjalnym włącznikiem klawiszowym lub pilotem.

Podobnie jak w przypadku osłon do okien dachowych, tak i żaluzje plisowane przeznaczone do okien w ogrodach zimowych:

  • występują w wielu wariantach kolorystycznych,
  • są przystosowane do okien zarówno w standardowych, jak i niestandardowych wymiarach i kształtach,
  • nie sprawiają kłopotów z montażem i demontażem,
  • stwarzają duże możliwości w zakresie regulowania ilości światła, m. in. poprzez opcję zasłonienia dowolnej części okna,
  • od strony wizualnej prezentują się bardzo atrakcyjnie i ładnie komponują się ze stylistyką posesji.

Zobacz także: http://www.zadomowieni.pl/wszystko-co-chcialbys-wiedziec-o-roletach-plisowanych/

Żaluzje plisowane do okien dachowych i w ogrodach zimowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.