Niezwykłe tapety do każdego wnętrza, artystyczne wzory
Niezwykłe tapety do każdego wnętrza, artystyczne wzory

Trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz zmieniają się bardzo dynamicznie. Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskują tapety ścienne, które dzięki rozwoju technologii druku i grafiki przeżywają swój prawdziwy renesans. Oryginalnie zdobienia ścian nadają wnętrzu uroku. Nietuzinkowym wyborem, który nie zawiedzie amatorów oryginalnych wzorów i motywów są okleiny robione na zamówienie – Wall&Deco – zyskujące coraz większą przychylność osób ceniących sobie wyjątkowy design i oryginalne rozwiązania.

Ogromna baza artystycznych wzorów tapet

Tapety Wall&Deco stanowią nieograniczoną bazę artystycznych wzorów – zarówno klasycznych, jak i nowatorskich. Mogą przedstawiać zarówno antyczny stiuk, jak i płaskorzeźbę, fotografię, mozaikę, kolaż, drewno, panel, czy też grafikę. Motyw, który prezentują może być inspirowany naturą, tradycją, sztuką, życiem codziennym, jak i współczesną kulturą wielkich miast. Jedynym jego ograniczeniem jest wyobraźnia właściciela wnętrza, które owe tapety będą zdobić.

Wszystkie ściany, czy tylko jedna?

Warto pomyśleć w kontekście kupna tapety o jej docelowym zastosowaniu oraz planowanych dodatków w postaci mebli, obrazów czy dywaników. To, w jaki sposób wykorzystamy tapetę, zależy przede wszystkim od tego, jaki motyw prezentuje, a poza tym – charakteru wnętrza i celu, jaki ma ono spełniać. Minimalizm warto przełamać wyrafinowanym wzorem, który nada charakter całemu pomieszczeniu. W takim wypadku można pomyśleć wyłącznie o jednej ścianie, aby nie stało się ono banalne, a często wręcz tandetne. Nowatorskie meble warto zaś zestawić z delikatnym motywem okleiny – fotografią, wzorem, mozaiką kolorystyczną, która będzie zdobić wszystkie ściany w danym pomieszczeniu. Należy jednak mieć na uwadze zachowanie umiaru, ale pamiętać też o tym, aby bawić się kolorami, motywami, często zestawiać ze sobą z pozoru niepasujące do siebie elementy – słowem – użyć wyobraźni tworzącej duet z osobistym wyczuciem smaku.

Kompozycja tapet z wnętrzem

Czym się kierować, aby tapeta tworzyła dobrą kompozycję z wnętrzem, które będzie zdobić? Ważne jest, aby mieć na uwadze ? w zależności od pomieszczenia ? zarówno dodatki, jak i jego wyposażenie. Skupiając uwagę na salonie, jadalni, czy sypialni, należy patrzeć zarówno na meble, jak i dekoracje okienne oraz podłogowe. Zastanówmy się, które z wymienionych ma stanowić element nadrzędny. Jeśli wyposażenie ? wówczas warto zainwestować w tapetę stonowaną. Analogicznie, gdy okleina ? można zestawić z nią nieco mniej awangardowe, nie skupiające na sobie całej uwagi rozwiązania.

Dopasowane do Twoich potrzeb

Wall&Deco – te niezwykłe okleiny ścienne są robione na zamówienie. W większości wypadków ich producenci oferują zarówno druk według gotowego, katalogowego projektu, jak i wykonanego przez klienta. Niezwykle istotna jest jakość materiałów, z jakich zostanie wykonana dana tapeta. Część tapet Wall&Deco jest przystosowana również do użytku w łazience czy kuchni. Dzięki temu możemy je wykorzystać w naszej aranżacji bez obawy o zniszczenie. Wówczas nasze projektowanie ścian nie ma już żadnych ograniczeń. Jedynymi może stać się metraż pomieszczenia, a także wspomniana już wcześniej – wyobraźnia.

Wall&Deco – niezwykłe tapety do każdego wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.