Tapicerowanie mebli - czy warto brać się za to samodzielnie

Drugie życie wysłużonym meblom może dać ich ponowne obicie nowymi materiałami. W ten sposób sofa, krzesło czy też fotel będą znów mogły prezentować się bardzo atrakcyjnie. Czy jednak warto zabierać się za takie prace samodzielnie?

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie na podstawie swoich umiejętności, zaplecza oraz wolnego czasu. Jeżeli masz zdolności manualne, maszynę do szycie i nie spieszy ci się, wtedy samodzielne tapicerowanie mebli może być dobrym wyborem, oczywiście pod warunkiem, że czujesz się na siłach. Taka praca może wydawać się łatwa, jednak tak naprawdę nie zawsze efekt jest taki, jak zamierzony.

Jak tapicerować meble samodzielnie?

Trzeba przede wszystkim wybrać odpowiedni materiał i zakupić jego odpowiednią ilość z naddatkiem, aby na wszelki wypadek mieć nadmiar materiału. Przyda się też wspomniana maszyna do szycia, zwłaszcza przy tapicerowaniu większych mebli, na przykład kanapy. Ponadto trzeba będzie kupić dopasowane nici i zaopatrzyć się w narzędzia przeznaczone do rozbiórki mebli, ponieważ każdy element trzeba będzie tapicerować oddzielnie.

W internecie można znaleźć dużo różnych poradników, także w formie filmów wideo, dzięki którym można dowiedzieć się, jak wykonać nową tapicerkę. Trzeba jednak przeznaczyć na to więcej czasu, gdy nie ma się jeszcze doświadczenia. Gdy jednak oczekujesz profesjonalnego efektu, rozwiązaniem będzie tapicer, który będzie mógł zająć się wszystkim za ciebie.

Ile kosztuje tapicerowanie mebli?

Wbrew pozorom nie jest to taka droga usługa, ale z drugiej strony w tej samej cenie można nierzadko kupić nowe meble. Jeżeli chodzi o tapicerowanie mebli ceny zależne są przede wszystkim od wybranych materiałów oraz od powierzchni i stopnia skomplikowania mebla, dlatego też jeżeli jest to wymyślny fotel, zapłaci się za niego więcej niż za zwykłe krzesło. Zazwyczaj tapicerowanie wersalki to wydatek od około 500 do ponad 1000 złotych, za fotel zapłaci się od około 300 złotych, za krzesło, od około 100 złotych. Cenniki można znaleźć często na stronach firm lub można wysłać zapytanie ofertowe online.

Tapicerowanie mebli ? czy warto brać się za to samodzielnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.