Okap do zabudowy Globalo Lofetti 60 cm Inox
Okap do zabudowy Globalo Lofetti 60 cm Inox

Projektowanie wnętrza kuchni to przyjemność i wyzwanie. Kuchnia to pomieszczenie, w którym przyrządzamy potrawy, spożywamy posiłki, zmywamy oraz przechowujemy żywność i akcesoria kuchenne. To pomieszczenie, w którym estetyka musi iść w parze z funkcjonalnością i ergonomią rozwiązań. Meblem, który łączy te cechy jest szafka górna do zabudowy okapu.

Idealny plan zabudowy

Czynności, które wykonujemy w kuchni, wymagają przemyślanego rozplanowania stref roboczych, odpowiednich rozmiarów przestrzeni do przechowywania i ustawienia artykułów spożywczych, akcesoriów kuchennych i sprzętu AGD. Często kuchnia nie ma odpowiednio dużego metrażu, aby wyjść naprzeciw wszystkim naszym potrzebom dotyczącym jej użytkowania. Rozwiązaniem maksymalizującym wielkość przestrzeni do przechowywania jest urządzenie kuchni w oparciu o systemy do zabudowy meblowej.

Atutem takiej koncepcji wnętrza jest nie tylko zyskanie dodatkowego miejsca do trzymania wszystkich niezbędnych w kuchni rzeczy. Kuchnię, w której zabudowujemy sprzęty i chowamy wszystkie przedmioty do szafek i szuflad, cechuje większy ład optyczny i harmonia estetyczna. Jeśli obawiamy się, że kuchnia w takiej konwencji aranżacyjnej będzie zbyt surowa, mało przytulna i chłodna ? wrażenie to przełamie zastosowanie we frontach szafek lub blatów naturalnego drewna lub ciepłych odcieni kolorystycznych płyt MDF.

Okap do zabudowy Globalo Aprico 60 cm White
Okap do zabudowy Globalo Aprico 60 cm White

Zawsze możemy również sięgnąć po cieplejsze tony barwne lub bardziej wyraziste wzory płytek podłogowych lub ściennych albo zastosować na podłodze lub ścianie drewno i cegłę. Kolejnym walorem kuchni z aranżacją z zabudowy meblowej jest łatwość utrzymywania jej w czystości. Tak urządzoną kuchnię sprząta się szybciej, a pochowane rzeczy są mniej narażone na zabrudzenia i kurz.

Funkcja i forma w jednym

Zabudowy występują w szerokim wachlarzu stylów ? od nowoczesnego minimalizmu, po bardziej zdobne kuchnie klasyczne z frezowanymi frontami. Sprzęt AGD stanowi integralną część systemu meblowego. Szafka górna do zabudowy okapu jest elementem systemu zabudowy. Montowana bezpośrednio nad płytą grzewczą kryje w sobie okap do zabudowy (tzw. okap podszafkowy). Okap do zabudowy ma rozmiary zredukowane w stosunku do pozostałych typów okapów i jest skorelowany wielkościowo ze standardowymi wymiarami szafek. Nie zubaża to jego parametrów mocy ani atrybutów wykonania.

Większość modeli okapów do zabudowy cechuje duża moc absorpcji i wysoka wydajność, a do ich produkcji używane są wysokiej klasy, odporne na zarysowanie materiały ? stal nierdzewna, stal lakierowana lub szkło hartowane. Podnoszą one nie tylko trwałość urządzenia, ale też jego standard estetyczny. Szafka górna do zabudowy okapu zapewnia przestrzeń nie tylko dla okapu. Z powodzeniem można w niej przechowywać przyprawy, ściereczki lub książki kucharskie.

Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie ?Jak wytwarzane są szafki górne do zabudowy okapu??. Otóż, można ją uzyskać, wycinając otwór w standardowej szafce wiszącej. Trudność polega tu na precyzyjnym dopasowaniu rozmiaru otworu do wymiarów okapu. Na rynku pojawiło się ostatnio rozwiązanie pozwalające na zakup całego zestawu. Szafka górna do zabudowy okapu występuje w komplecie z kilkoma modelami okapów do wyboru.

Front, wielkość szafki i jej dodatki w postaci uchwytów można wybierać z szerokiej gamy opcji w konfiguratorze. Stworzyła go renomowana, ceniona na rynku polska marka okapów GLOBALO i portal meble.pl. Dobieramy w nim wymiary, materiały, kolory oraz akcesoria, a konfigurator w czasie rzeczywistym generuje dla nas wizualizację zestawu.

Konfigurator szafki do okapu Globalo Loteo
Konfigurator szafki do okapu Globalo Loteo

Do dyspozycji mamy 100 kolorów płyt meblowych, kilkanaście płyt akrylowych, płyt z wysokim połyskiem, w głębokim macie oraz płyty Crystal. Konfigurator pozwala na realizację nawet mocno zindywidualizowanych wizji projektowych – fronty, korpusy, przednie krawędzie oraz półki i uchwyty można łączyć i zestawiać zgodnie z własnymi preferencjami estetycznymi. W standardowym wyposażeniu jest: okap do zabudowy, szafka oraz gotowy zestaw montażowy z rurami okrągłymi, łącznikiem oraz kolankiem.

W zestawie mamy do wyboru aż trzy modele okapów GLOBALO o bardzo dobrych parametrach technicznych, funkcjonalnych i estetycznych. Cechują się różną mocą absorbcji, stylistyką i ceną, tworząc szeroką bazę wyjściową pod wybór sprzętu.

Czysty zysk

Szafka górna do zabudowy okapu pozwala na optymalizację zarządzania przestrzenią kuchni i wpisanie się w estetykę, w której priorytetem jest porządek i spójność optyczna. Decyzja o systemie do zabudowy zwiększa walory praktyczne i estetyczne kuchni. Komfort użytkowania wyprzedza tu inne rozwiązania i przekłada się na nasze zadowolenie oraz wzrost czasu wolnego.

Szafka górna do zabudowy okapu nie stanowi też już problemu zakupowego. Skorzystanie z intuicyjnego, nieograniczającego naszych preferencji stylistycznych konfiguratora, znacznie ułatwi wejście w jej posiadanie. To ułatwienie przewidziane nie tylko dla indywidualnych klientów ale też stolarzy. Okapy do zabudowy z zestawu to efektywnie usuwające opary, estetycznie wykonane, niezawodnie i cicho pracujące urządzenia pozwalające na zachowanie czystości, ochronę mebli i lepsze samopoczucie.

Okap do zabudowy Globalo Loteo czarny
Okap do zabudowy Globalo Loteo czarny

Brak okapu zubaża kuchnię o sprzęt, który ma dużo praktycznych zastosowań i funkcji. Decydując się na okap do zabudowy nie musimy obawiać się, że zabierze on cenne miejsce albo zaburzy spójność wizualną kuchni. Dzięki konfiguratorowi, możemy też być wolni od obaw o złe dopasowanie urządzenia do mebla, co w rezultacie mogłoby doprowadzić do jego głośniejszej pracy.

Szafka górna do zabudowy okapu: tandem poprawiający funkcjonalność kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.