Nowoczesny, kwadratowy, biały stolik kawowy do domu lub biura ze schowkiem i blatem w połysku
Nowoczesny, kwadratowy, biały stolik kawowy do domu lub biura ze schowkiem i blatem w połysku
lepukka.pl

Stoliki kawowe należą do jednych z podstawowych mebli, jakie możemy znaleźć w salonie. Warto zdecydować się na zakup konkretnego stoliczka, ponieważ może on okazać się wspaniałą dekoracją naszego pokoju.

Zanim jednak zdecydujemy się na wybór określonego modelu, należy dokładnie przyjrzeć się jego kluczowym parametrom.

Dopasowanie do aranżacji salonu

Chociaż stoliczek kawowy jest z pozoru niedużym meblem, jak najbardziej wpływa na aranżację całego salonu. Warto zatem pamiętać o tym, aby jak najlepiej dopasować go do kolorystyki oraz ogólnego stylu panującego w danym pomieszczeniu. Raczej nie powinien on być utrzymany w kontrastującej barwie, a kolorystyczne zróżnicowania powinny dotyczyć jedynie kwestii innego odcienia. Jeżeli nasz salon zachwyca klasycznym designem, nasz stoliczek kawowy powinien charakteryzować się podobnym stylem. Możemy zdecydować się na przykład na mebel stylizowany na antyk. Jeśli natomiast posiadamy dość nowoczesny salon, stoliczek może zachwycać bardziej niebanalną formą (http://www.lepukka.pl/katalog/stoliki_kawowe.html). Strzałem w dziesiątkę okażą się geometryczne modele, na przykład w formie stoliczka o kwadratowym blacie.

Ciekawe rozwiązania estetyczne

Oczywiście na szczególną uwagę zasługuje estetyka naszego stoliczka. Przede wszystkim należy wspomnieć o samym blacie, który odgrywa w tym względzie najważniejszą rolę. Obecnie najpopularniejsze są stoliczki z eleganckimi przeszkleniami, które staną się ozdobą niejednego pomieszczenia. Jeśli natomiast preferujemy bardziej niebanalne umeblowanie, możemy postawić na mebel utrzymany w nieregularnej formie.

Wśród szczególnie oryginalnych propozycji należy wyróżnić stoliczki w formie kwiatów czy też meble o charakterystycznych wytłoczeniach. Na ogólną estetykę omawianego mebla wpływają także jego szczegółowe parametry. Tutaj jednak należy pamiętać o funkcjonalności. Stoliczek powinien być idealnie dopasowany do naszych potrzeb, chociażby pod względem wysokości oraz szerokości. Ponadto, w tym zakresie musi być on także dostosowany do wysokości stojących przy nich krzeseł bądź foteli.

Stoliczek kawowy to jeden z bardziej uroczych mebli w naszych mieszkaniach, dlatego warto zdecydować się na taki zakup. Musimy jednak pamiętać o jego następujących parametrach:

  • szczegółowe wymiary
  • kolorystyka i styl dopasowany do ogólnej aranżacji wnętrza
  • estetyka wpisująca się w nasze preferencje
  • wysoka jakość wykonania

Jeśli dokładnie zastanowimy się nad naszym zakupem, na pewno uda nam się dokonać satysfakcjonującego wyboru. Dzięki temu stolik kawowy stanie się prawdziwym atutem naszego salonu.

Stoliki kawowe – na co zwracać uwagę przy zakupie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.