Nowoczesna lodówka - czym się kierować przy wyborze

Utrzymanie świeżości produktów spożywczych bywa trudne, szczególnie w cieplejsze dni, kiedy są one narażone na działanie wysokiej temperatury. Codzienne wizyty w sklepie spożywczym bywają męczące i zabierają sporo czasu, dlatego warto poszukać alternatywnego rozwiązania. W zachowaniu wysokiej jakości artykułów spożywczych przez długi czas może pomóc nowoczesna lodówka.

Czym się kierować przy wyborze lodówki?

Podstawowym parametrem, na który zwraca się uwagę przed zakupem lodówki, jest jej pojemność. Istnieje możliwość manewrowania w takim przypadku między 100, a około 500l. Lodówki o nieco ponad 100l pojemności to doskonałe rozwiązanie dla studentów i singli. Dla par i mniejszych rodzin wystarczające są te z przedziału od 200 do 300l pojemności. Z kolei w przypadku większej ilości domowników, warto postawić na lodówkę ponad 300-litrową. Można w takim przypadku liczyć na urządzenie o szeregu dodatkowych funkcji. Równie istotna jest klasa energetyczna. Choć lodówki o klasie B lub A są tańsze, to w dłuższej perspektywie, przez to, że są użytkowane praktycznie przez 365 dni w roku, można stracić sporo pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną. Zakup lodówki o klasie A+,A++ lub A+++ jest więc dobrą inwestycją na przyszłość. Oprócz tego nie sposób nie zwrócić uwagi na wygląd lodówki i funkcje, dzięki którym utrzyma się znajdującą się w nich żywność w świeżości przez długi czas, a jej chłodzenie nie będzie sprawiało kłopotów.

Whirlpool ? wysokiej klasy lodówki dla wymagających

Wśród nowoczesnych lodówek na szczególne uznanie zasługują urządzenia marki Whirlpool. Jeśli chodzi o utrzymanie świeżości produktów spożywczych przez długi czas, warto postawić na bezszronową lodówkę Whirlpool BSNF 9553 OX. Ta posiadająca 349 litrów pojemności lodówka posiada funkcję FreshControl. W jej ramach zamontowany w lodówce sensor w dynamiczny sposób dostosowuje poziom wilgotności oraz temperaturę, by produkty spożywcze zachowały świeżość nawet przez okres 4 razy dłuższy niż standardowo.  Ponadto, przy korzystaniu z tej lodówki nie trzeba się martwić o bakterie i nieprzyjemne zapachy. Wynika to z faktu, iż znajduje się w niej specjalny filtr antybakteryjny opracowany wspólnie z firmą Microban. Te i inne udogodnienia lodówka Whirlpool oferuje przy klasie energetycznej A+++ (wynikającej z zastosowania technologii EnergySaving zapewniającej bardzo szybkie przywracanie odpowiedniej temperatury). W przypadku mniejszej ilości domowników doskonałym rozwiązaniem będzie natomiast lodówka Whirlpool ART 8912/A++ SF, o pojemności 269l. Spełni ona oczekiwania par i rodzin 2+1. Oprócz funkcji FreshControl i filtra antybakteryjnego wyposażono ją również w Technologię Activ0°. Dzięki niej możliwe jest utrzymywanie stałego poziomu temperatury przez cały czas, co zapewnia idealne warunki do przechowywania takich produktów, jak mięsa i ryby, przy zachowaniu ich naturalnego smaku i wyglądu dłużej niż w przypadku standardowych lodówek.

Lodówki Whirlpool to urządzenia, które posiadają wiele ciekawych funkcji, dzięki którym przechowywanie żywności jest oszczędne i łatwe oraz pozwala na zachowanie jej walorów przez długi czas. Warto wspomnieć o funkcji  ?Szybkie zamrażanie?, która pozwala na szybkie schłodzenie żywności przy zachowaniu jej naturalnych wartości odżywczych oraz o funkcji ?Alarm wzrostu temperatury? (sygnał dźwiękowy ostrzega o wzroście temperatury w lodówce, co pozwala zapobiec psuciu się żywności).

Postaw na świeżość ? nowoczesna lodówka ułatwi Ci to zadanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.