Plac zabaw w ogrodzie ograniczony jedynie wyobraźnią
Plac zabaw w ogrodzie ograniczony jedynie wyobraznią

Jeszcze nie zakończyliśmy jesiennych porządków w przydomowych ogrodach i na miejskich skwerach ? jesień jest wyjątkowo łaskawa jeśli chodzi o pogodę ? a już wypadałoby zacząć myśleć o nadchodzącej? wiośnie. Zaprojektowanie funkcjonalnego i bezpiecznego placu zabaw zajmuje bowiem trochę czasu. W tym wypadku nie warto się spieszyć. Na rynku jest mnóstwo firm specjalizujących się w wyposażeniu placów zabaw, ale nie wszystkie one dbają o to, aby zabawki i inne sprzęty były w pełni bezpieczne i komfortowe dla użytkowników. Projektowanie placów zabaw to sztuka ? nie wystarczy więc być rzemieślnikiem, trzeba być wizjonerem. Wizjonerów nie brakuje w firmie Stilum, która ma w swojej ofercie wszystkie elementy potrzebne do stworzenia idealnego placu zabaw.

Podłoże idealne

Wizjonerskie myślenie zaczyna się już od? podłoża. Pewnie, że można piękne i bezpieczne zabawki zamontować na błotnistym klepisku albo wydeptanej trawie. Ale jeśli marzy nam się plac zabaw dostępny bez względu na pogodę i dla dzieci w każdym wieku, warto zacząć od solidnego podłoża. Od kilku dobrych lat synonimem funkcjonalnego podłoża są elastyczne kauczukowe płyty i kostki, przepuszczające wodę i bardzo szybko schnące. Upadek na takie podłoże nigdy nie kończy się złamaniem czy skaleczeniem. Bezpiecznie czuć się mogą nawet najmłodsze dzieci ? te, które poruszają się jeszcze niezbyt pewnie, a które koniecznie chcą być samodzielne i z ust których wciąż słychać ?siama, siam!?. Na elastycznej kostce z powodzeniem ustawić można zarówno wysokie zjeżdżalnie, jak i huśtawki, bujaki czy karuzele. Jakikolwiek upadek nie będzie straszny! Huśtawki wagowe czy wahadłowe można będzie eksploatować do bólu. Huśtać się ? do dechy albo ile sił w nogach. Zabawę ograniczać będzie wyłącznie wyobraźnia, a nie wizja potłuczonych kolan i odrapanych łokci.

Nieograniczone możliwości eksploracji

Plac zabaw powinien być zaprojektowany w taki sposób, żeby maksymalne bezpieczeństwo bawiących się dzieci umiejętnie skorelowane było z możliwościami, jakie daje eksploatacja inteligentnych zabawek. Oczywiste jest bowiem, że każda grupa wiekowa dzieci ma inne potrzeby i umiejętności, a dobrze zaprojektowana zabawka na doskonale zaprojektowanym placu zabaw daje niemal nieograniczone możliwości eksploracji. Karuzela może wszak być pirackim statkiem, a zjeżdżalnia z daszkiem ? wieżą, w której zły czarownik więzi królewnę. Zanim więc podejmiemy decyzję co do wyposażenia miejskiego czy przydomowego placu zabaw, warto zwrócić uwagę na ofertę Stilum ? bo plac zabaw, placowi zabaw nierówny.

Plac zabaw ograniczony jedynie wyobraźnią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.