Naturalny rattan i meble z rattanu
Naturalny rattan

Odpoczynek w ogrodzie w słoneczny dzień, to czysta przyjemność. Jeżeli w tym relaksie towarzyszy nam sprawdzone grono przyjaciół i dobre jedzenie, to jest to wymarzony pomysł na leniwe popołudnie i wieczór. Idealny ogród to jednak nie tylko wypielęgnowane grządki i przycięty trawnik – musi się w nim znaleźć również miejsce na grilla i wygodne meble.

Baner

Lekko i na lata

Meble ogrodowe powinny posiadać kilka cech, by długo nam służyły i nie sprawiały kłopotów. Przede wszystkim powinny być lekkie, by można je było łatwo przestawić lub wynieść do zamkniętego pomieszczenie. Istotną cechą, której nie powinny być pozbawione meble do ogrodu jest łatwość utrzymania ich w czystości. Te zalety posiadają meble rattanowe. Niestety nie są one odporne na działanie promieni słonecznych czy wilgoci, ale można temu zaradzić. By meble z rattanu służyły nam długie lata warto je poddać na początek konserwacji. Wystarczy je pomalować lakierem do drewna a staną się odporne na wilgoć. Mycie tak zabezpieczonych mebli jest bardzo proste – wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką.

Rattan i spółka

Rattan jest giętki i elastyczny, dzięki czemu meble z niego wykonane mogą przybierać rozmaite kształty. Meble z rattanu chyba właśnie dlatego zyskały tak dużą popularność, że są miłe dla oka, często formą nie ustępują najbardziej wykwintnym meblom stojącym w naszych salonach. Z rattanu wykonuje się zarówno wygodne fotele, jak i kanapy, pufy i stoliki. Rattan doskonale łączy się ze szkłem, które jest często wykorzystywane jako blat stolików. Świetnie współgra również z dodatkami z tkaniny. Poduchy, które są zwykle częścią kanap lub foteli, nie tylko sprawiają, że jest nam wygodnie, ale są prawdziwą ozdobą mebli z rattanu. Rattan to gatunek palmy, dlatego meble z tego naturalnego produktu świetnie wyglądają w otoczeniu zieleni i mogą być prawdziwą ozdobą naszego ogrodu.

Baner

Naturalny odpoczynek
Tagi:            

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.