Płyty karton gips
Płyty karton gips

Materiał budowlany, jakim są płyty karton gips sprawdzają się doskonale przy realizacji każdego projektu budowlanego. Zarówno mniejszego, ograniczającego się do postawienia ścianki działowej w mieszkaniu czy też wykonania zabudowy poddasza w domku jednorodzinnym, a także większego, jak budowa sufitów podwieszanych w centrach handlowych. Kluczem do sukcesu jest wybór płyty, która dostosowana jest do warunków klimatycznych a także przeznaczenia danego wnętrza.

Producenci płyty karton gips doskonale zdają sobie sprawę z jakimi trudnościami muszą mierzyć się inwestorzy, szczególnie przy realizacji oryginalnych od strony architektonicznej obiektów. Dlatego oferują szeroką gamę płyt. Wśród nich znajdują się takie, które mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach narażonych na podwyższone działanie wilgoci, narażonych na uderzenia i obtłuczenia, a także takie, gdzie elementy budowlane muszą spełnić wyższe parametry ogniochronne. Na uwagę zasługuje również inny rodzaj płyty karton gips, a mianowicie płyta gięta!

Płyta karton gips do gięcia

Płyta gięta, jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczona do gięcia. Minimalny promień gięcia wynosi 300 mm. Jej wymiary to 1200 mm szerokości, 2600 mm długość i 6,5 mm grubości. Na szczególną uwagę zasługuje parametr grubości, bowiem w porównaniu do standardowych płyt, w których grubość wynosi 12,5 mm widać, że płyta gięta rzeczywiście jest dużo cieńsza. I właśnie między innymi dzięki temu istnieje możliwość bezproblemowego wyginania jej! W wypadku dużych krzywizn płyty takie zwilża się i w tym stanie układa. Po wyschnięciu powstaje idealna krzywizna. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie podwójnej warstwy płyt giętych. Produkt ten charakteryzuje się łatwością obróbki, jak każda płyta karton gips. Przycinanie, montaż a także spoinowanie odbywają się według standardowej technologii. W ofercie każdego producenta suchej zabudowy znajduje się taka płyta. Podane powyżej parametry mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta.

Obecnie, kiedy architekci tworzą ?śmielsze? i niekonwencjonalne projekty architektoniczne, płyta ta stanowi ciekawą alternatywę dla inwestorów. Dzięki niej w atrakcyjny sposób można wykończyć łukowe konstrukcje ścian i łukowe konstrukcje sufitów oraz wszelkie zakrzywione powierzchnie w zabudowie wnętrz.

Konstrukcje łukowe z giętej płyty gipsowej
Tagi:        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.