Dobra pomoc domowa jest na wagę złota
Dobra pomoc domowa jest na wagę złota

Dobra pomoc domowa jest nie do przecenienia. Pytanie tylko, jak taką znaleźć? Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie najlepszej decyzji.

Dobra pomoc domowa jest na wagę złota. To nie tylko posprzątanie domu, ale idąca za tym oszczędność czasu i możliwość przeznaczenia go na to, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Pomoc domowa powinna być tym samym osobą zaufaną, taką, co do której mamy pewność, jak i wiemy, że świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Z racji tego, że pomoc domową bardzo często wpuszczamy do tych intymniejszych elementów naszego życia, dobrze jest mieć z nią serdeczny kontakt – wtedy wzajemna współpraca będzie jak najbardziej udana. Pytanie – jak znaleźć taką osobę?

Poszukiwanie na specjalnych portalach

Poszukiwanie pomocy domowej warto zacząć od specjalnych portali, które zrzeszają takie osoby np. www.pomocedomowe.pl. Znajdziesz na nich profile kandydatek, podział na miasta, a także zakresy cenowe. Prócz tego, większość kandydatek jasno określa, jakich zadań się podejmuje, oraz czym się nie zajmuje. Tym samym łatwiej wśród wielu kandydatek wyszukać taką, która w pełni będzie spełniała nasze potrzeby.

Po znalezieniu kilku osób dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na rozmowę. Nie musi być ona na miejscu, nawet rozmowa telefoniczna pozwoli nawiązać nić porozumienia, a także ustalić warunki współpracy – czyli konkretne obowiązki, Twoje oczekiwania, zakres pracy, dni i godziny pracy. Z okazji takiej rozmowy możesz dowiedzieć się także, z jakich środków do czyszczenia korzysta pomoc domowa i co potrzebujesz mieć na jej przyjście np. jeśli masz meble drewniane, to pewnie pani do sprzątania powie Ci, jakich konkretnie specyfików potrzebuje.

Cechy, na jakie warto zwrócić uwagę

Pomoc domowa powinna być przede wszystkim dokładna. To istotne, by takie sprzątanie było wykonane naprawdę porządnie. Dzięki temu efekt czystości będzie utrzymywał się dłużej, a Ty będziesz mieć pewność, że płacisz za dobrze wykonaną pracę. Na tym etapie z przymrużeniem oka traktuj zapewnienia posprzątania całego mieszkania wraz z myciem okien w dwie godziny. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że taka usługa będzie wykonana zwyczajnie niedokładnie.

Dyskrecja także jest istotna u pomocy domowej. Jak wcześniej wspomnieliśmy jest to osoba, którą poniekąd wprowadzamy do naszego domu, jak i pokazujemy dużą część tego, co do tej pory było prywatne. Nic dziwnego, że oczekujemy, by pomoc domowa była dyskretna i kulturalna. Dzięki takiemu podejściu będziemy czuć się bezpiecznie i dobrze w jej towarzystwie. W tym zawodzie zaufanie jest niezwykle istotną wartością.

Wiedza o sprzątaniu w tym np. czyszczeniu powierzchni drewnianych, mycia różnych rodzajów materiałów powinna być oczywistością, jednak nie zawsze tak jest. Warto na to zwrócić uwagę, przy wyborze pomocy domowej, szczególnie jeśli masz w domu dużo drogich mebli, tekstyliów, czy innych elementów wyposażenia. Na przykład powierzchnie drewniane należy czyścić specjalnymi specyfikami i zbytnio ich nie namaczać. Gdy zrobi się to inaczej, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo zniszczenia powierzchni.

Znalezienie pomocy domowej powinno mieć kilka etapów – od wybrania osoby na specjalnym portalu, poprzez rozmowę, a skończywszy na współpracy opartej na zaufaniu. Tylko wtedy możesz bez obaw korzystać z tych wolnych godzin, w których ktoś inny wyręcza się ze sprzątania.

Jak znaleźć pomoc domową? Na to zwróć uwagę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.