meble biurowe wuteh

Wystrój wnętrza ma duże znaczenie dla komfortu pracy. Chodzi nie tylko o wyposażenie i umeblowanie biura zgodnie z zasadami ergonomii, ale także stworzenie wygodnego stanowiska pracy, które zbuduje odpowiedni nastrój. Nawet nowocześnie urządzone biuro wymaga odświeżenia i przeprowadzenia remontu, aby dopasować je do potrzeb pracowników.

Jak zaplanować remont biura?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek modyfikacji w wystroju, dobrze jest opracować projekt uwzględniający kolejne etapy prac. Przede wszystkim należy w nim uwzględnić warunki techniczne pomieszczenia, charakter wykonywanej pracy oraz potrzeby pracowników. Wszystkie elementy powinny ze sobą tworzyć spójną całość, uwzględniającą walory estetyczne i praktyczne.

 • Parametry przestrzeni

Planując całkowitą metamorfozę, trzeba wziąć pod uwagę to, jakie możliwości stwarza pomieszczenie. W niewielkim wnętrzu meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne, aby nie ograniczały przestrzeni. W dużych biurach można pozwolić sobie na nieco większą swobodę w aranżacji, wybierając biurka wieloosobowe z tapicerowanymi ściankami działowymi i wyodrębnionym miejscem na sprzęt biurowy i komputerowy.

 • Meble biurowe

Wyposażenie powinno uwzględniać ergonomię miejsca. Dobrze, żeby biurko znajdowało się blisko szafki z potrzebnymi dokumentami, do których można sięgnąć w dowolnej chwili. Warto zainwestować w całe systemu mebli, które będą do siebie pasować i łączyć się modułowo. Obecnie na rynku dostępne są meble biurowe o ciekawych formach i stylu wykończenia, które podnoszą także wartość estetyczną miejsca. Wybierając biurka i szafki w ciekawym kształcie, można ograniczyć dodatkowe elementy dekoracyjne, tworząc przestrzeń elegancką i minimalistyczną. W poszukiwaniu mebli do biura warto dotrzeć do oferty producenta mebli biurowych np. Wuteh

 • Kolory ścian

Dobrze przemyślana kolorystyka ścian może podnieść wydajność pracowników i wpłynąć na ich wygodę. W niewielkich biurach warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą wnętrze. W dużych przestrzeniach ciekawym pomysłem jest pomalowanie ścian na różne kolory, które wyznaczają strefy. W ten sposób za pomocą kolorystyki można wyróżnić stanowisko pracy, miejsce do wypoczynku czy kącik, w którym przyjmowani są klienci i goście. W biurze powinno zrezygnować się z agresywnych kolorów i zbyt dużej różnorodności, gdyż może to rozpraszać. Według psychologii kolorów, najlepsze warunki do pracy stwarzają stonowane barwy, odcienie szarości, błękitu, bieli i uspokajającej zieleni.

 • Oświetlenie

Za pomocą oświetlenia można w prosty sposób zmienić całkowicie nastrój i wystrój wnętrza. Oprócz tego, że powinno dawać odpowiednie natężenie światła, to również być przemyślanie zaprojektowane. Zbyt ostre światło może podrażniać oczy i utrudniać pracę przy komputerze, natomiast za ciemne pomieszczenie będzie uniemożliwiało czytanie i wypełnianie dokumentacji. W nowoczesnych biurach często stosuje się kinkiety i oświetlenie sufitowe, które równomierni oświetla całe pomieszczenie. Na biurkach powinny stać też dodatkowe lampki, których pracownicy mogą używać w razie indywidualnych potrzeb.

 • Dodatkowe wyposażenie

Oprócz nowych mebli i kolorów ścian, podczas remontu warto uwzględnić potrzeby pracowników. Przede wszystkim niezbędne są rolety na okna, które ograniczą dostęp promieni słonecznych w upalne dni. W sezonie letnim praca w biurze, przy włączonych komputerach to prawdziwy koszmar, dlatego nie może zabraknąć w nim klimatyzacji lub urządzeń wentylacyjnych. Można także zainwestować w szafkę, w której zamontuje się lodówkę do chłodzenia napojów dla pracowników.

Przed remontem biura dobrym pomysłem będzie skonsultować się z pracownikami, czego im brakuje i co należałoby zmienić, aby praca była wygodniejsza. Takie wskazówki to źródło cennych informacji, które ułatwią zaaranżowanie przestrzeni ergonomicznej i spełniającej wymagania pracowników.

Biurowa metamorfoza – jak zmienić biuro by pracowało się lepiej?

Komentarz do “Biurowa metamorfoza – jak zmienić biuro by pracowało się lepiej?

 • 4 września 2019 z 15:26
  Permalink

  Polecam meble biurowe z Wutehu. Ciągle coś dobieramy 😉

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.