Sztuczna trawa jak dywanowa wykładzina podłogowa do mieszkania na balkon lub taras

Sztuczna trawa do niedawna kojarzona była jedynie z piłkarskimi stadionami oraz miejskimi skwerami. Obecnie coraz śmielej gości nie tylko na naszych balkonach i tarasach, ale także w dużych domach, czy też niewielkich mieszkaniach.

Stała się też na tyle popularna, że prawie każdy chce nią przyozdobić swoje cztery kąty. W czym tkwi jednak jej fenomen?

Sztuczna trawa urzeka swoją prostotą przy jednocześnie maksymalnym komforcie użytkowania. Dzięki niej nawet zimą możemy posiadać w swoim domu soczyście zieloną murawę. Jest ona niezwykle łatwa w utrzymaniu, solidna i co najważniejsze ? bezpieczna dla środowiska. Bez niej nie moglibyśmy pozwolić sobie na posiadanie trawnika w mieszkaniu. Świetnie sprawdza się w każdym wnętrzu a szczególnie w pokoju dzieci, gdyż nie da jej się zaplamić. Jednocześnie jest ona bardzo odporna na ścieranie. W przeciwieństwie do jej „żywej” odpowiedniczki, sztucznej murawy nie musimy podlewać, nawozić, czy też kosić. Wystarczy, że raz na jakiś czas odkurzymy ją i przepłuczemy wodą, a tym samym usuniemy kurz i pozostałe nieczystości. Można ją także bez problemu wystawić na taras by ociekła, bez obaw, że wyblaknie pod wypływem ostrych promieni słonecznych. Sztuczna trawa jest przepuszczalna, co eliminuje ryzyko wystąpienia pod nią pleśni lub grzybów. Jej zaletą jest również to, że można ją zwinąć i przenieść w inne miejsce, wedle upodobań.

Obecnie występuje w szerokiej gamie kolorystycznej imitującej wszystkie kolory natury: od seledynowych odcieni, aż po butelkową zieleń. Bardziej wymagający klienci mogą zakupić także trawę w takich kolorach jak czerwień, fiolet czy brąz. Producenci oferują sztuczne murawy nawet we fluorescencyjnych odcieniach.

Sztuczną trawę można nabyć dosłownie w każdym sklepie budowlanym i to w przystępnej cenie. Koszt najtańszej waha się w granicach już od 30 ? 50 zł/m2. Za tą z wyższej półki możemy zapłacić nawet 150 zł. Wszystko zależy od rodzaju włosia użytego do produkcji trawy. Im splot jest gęstszy i bardziej miękki, tym cena jest wyższa.

Dywan imitujący trawę, z profilowanymi podkładkami, kolekcja Flying Carpet hiszpańskiej firmy Nanimarquina

Sztuczna trawa na balkon i taras holenderskiego producenta Royal Grass

Wykładzina dywanowa ze sztucznej trawy i dekoracje w biurze Skype, Palo Alto, California

Dekoracyjna syntetyczna sztuczna trawa wraz z obrazkami na ścianie w łazience

Sztuczna trawa zamiast wykładziny w mieszkaniu

Komentarz do “Sztuczna trawa zamiast wykładziny w mieszkaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.